Jakie produkty do higieny intymnej wybrać

Okolice intymne są niezwykle delikatne i łatwiej niż inne części ciała ulegają podrażnieniom. Dlatego właśnie wybór odpowiednich środków myjących do tej strefy powinien być szczególnie odpowiedzialny i przemyślany. Wiele kobiet zastanawia się często, jaki płyn do higieny intymnej wybrać. Na rynku dostępnych jest tak wiele produktów, które kuszą kolorowymi opakowaniami i pięknym zapachem, że czasem naprawdę ciężko zdecydować się, co wybrać.

Czym myć okolice intymne?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że dobry płyn do higieny intymnej to taki, który nie będzie powodował podrażnień i reakcji alergicznych oraz nie zmieni pH skóry. Zachowanie naturalnej flory bakteryjnej okolicy intymnej jest niezwykle ważne, gdyż chroni ona narządy przed różnego rodzaju infekcjami i zakażeniami. Wiele drogeryjnych produktów zawiera szkodliwe substancje, które mogą przyczynić się do utraty naturalnej ochrony skóry. W związku z tym podczas zakupu najlepiej decydować się na wybór naturalnych produktów do higieny intymnej.

Naturalne kosmetyki do higieny intymnej – czego nie zawierają?

Wielu producentów przedstawia swoje produkty jako naturalne, co w rzeczywistości nie ma wiele wspólnego z prawdą. Przede wszystkim opakowania w pełni naturalnych kosmetyków powinny być opatrzone oznaczeniami specjalnych certyfikatów i atestów. Oprócz tego w składzie naturalnego żelu do higieny intymnej nie znajdziesz nigdy żadnych dodatkowych barwników, substancji zapachowych, a przede wszystkim mydła, które zmieni kwaśny odczyn specyfiku. Ponadto każdy składnik, który wydaje Ci się podejrzany, powinnaś rozważyć zakup innego produktu.

Jeżeli nadal nie wiesz, jaki żel do higieny intymnej wybrać, zajrzyj na stronę i wypróbuj któryś z oferowanych produktów.

Możesz również polubić